Sandvik Coromant A392.41006-63 19 220A HSK to arbor damped adaptor
Next
Sandvik Coromant A392.41020-63 19 080B HSK to Weldon adaptor
Previous
Sandvik Coromant A392.41020-63 19 080B HSK to Weldon adaptor
Previous
R 107 902,20
inc. vat
Out of stock
SKU
5722852
HSK to arbor damped adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to arbor damped adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 75.013mm |
| DCON - Connection Diameter | 38.1mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 330mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 330mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 50Nm |
| WT - Weight Of Item | 14kg |
| OAL - Overall Length | 380mm |
| OHX - Maximum Overhang | 330mm |
| ORDCODE | A392.41006-10038330A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_S1500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-08-27 19:09:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review