Sandvik Coromant A392.45EH-40 12 078 CAT-V to Coromant EH adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.EREH-25 20 019 ER to Coromant EH adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.EREH-25 20 019 ER to Coromant EH adaptor
Previous
R 5 456,75
inc. vat
Out of stock
SKU
6048685
CAT-V to Coromant EH adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CAT-V to Coromant EH adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44.45mm |
| DCON - Connection Diameter | 9.15mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 68mm |
| BD - Body Diameter | 63.5mm |
| LB - Body Length | 68mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 12Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 180001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.065kg |
| OAL - Overall Length | 136.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 68mm |
| ORDCODE | A392.45EH-40 10 068 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG31_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SAT01_B0100_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | 5/8"-11 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-20 07:51:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD |
| STDNO - Standard Number | ASME B5.50 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review