Sandvik Coromant A392.45EH-40 16 086 CAT-V to Coromant EH adaptor
Next
Sandvik Coromant A392.45EH-40 10 068 CAT-V to Coromant EH adaptor
Previous
Sandvik Coromant A392.45EH-40 10 068 CAT-V to Coromant EH adaptor
Previous
R 5 798,30
inc. vat
In stock
SKU
6048686
CAT-V to Coromant EH adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CAT-V to Coromant EH adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44.45mm |
| DCON - Connection Diameter | 12.2mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 78mm |
| BD - Body Diameter | 63.5mm |
| LB - Body Length | 78mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 15Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 180001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.092kg |
| OAL - Overall Length | 146.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 78mm |
| ORDCODE | A392.45EH-40 12 078 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG31_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SAT01_B0120_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | 5/8"-11 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-20 07:51:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD |
| STDNO - Standard Number | ASME B5.50 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant SVJBR 083C-S CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 971,10 inc. vat -
Sandvik Coromant SVJBR 082C-S-B1 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 971,10 inc. vat -
Sandvik Coromant SVJBR 082C-S CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 971,10 inc. vat -
Sandvik Coromant SVJBR 1010K 11-S CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 971,10 inc. vat -
Sandvik Coromant SVJBL 16 3C CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 401,20 inc. vat -
Sandvik Coromant SVJBL 16 3D CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 401,20 inc. vat
Write Your Own Review