Sandvik Coromant AA3B05-40 22 035 CAT-V to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant A392.R8.05-19 020 R8 (Bridgeport) to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant A392.R8.05-19 020 R8 (Bridgeport) to arbor adaptor
Previous
R 2 562,20
inc. vat
In stock
SKU
6073991
R8 (Bridgeport) to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
R8 (Bridgeport) to arbor adaptor
| DFC - Functional Diameter | 31.75mm |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 25.4mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 20mm |
| BD - Body Diameter | 50mm |
| LB - Body Length | 20mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 65Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 100001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.766kg |
| OAL - Overall Length | 121.6mm |
| OHX - Maximum Overhang | 20mm |
| ORDCODE | A392.R8.05-25 020 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_BRP01_C0080_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_S1000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-21 12:40:00.000 |
| DPC - Damping Property | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D3810LX38-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 910,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3900L40-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 658,55 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3810LX38-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 913,70 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3900L40-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 530,40 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3810LX38-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 658,55 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3810LX38-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 530,40 inc. vat
Write Your Own Review