Sandvik Coromant AA3B27-50 25 085 CAT-V to ISO 9766 adaptor
Next
Sandvik Coromant AA3B27-40 32 090 CAT-V to ISO 9766 adaptor
Previous
Sandvik Coromant AA3B27-40 32 090 CAT-V to ISO 9766 adaptor
Previous
R 2 825,55
inc. vat
In stock
SKU
5721551
CAT-V to ISO 9766 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CAT-V to ISO 9766 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 69.85mm |
| DCON - Connection Diameter | 19.05mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 80mm |
| BD - Body Diameter | 40mm |
| LB - Body Length | 61mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 20Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 120001/min |
| WT - Weight Of Item | 3.14kg |
| OAL - Overall Length | 181.6mm |
| OHX - Maximum Overhang | 80mm |
| LSC - Clamping Length | 54mm |
| ORDCODE | AA3B27-50 19 080 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG37_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISO_R7500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | 1"-8 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:30:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD/B |
| STDNO - Standard Number | ASME B5.50 |
| DPC - Damping Property | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-B50-HD-32-185 MAS-BT 403 to CoroChuckâ„¢ 930R 14 847,65 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C8-HD-32-180 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 15 827,45 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C6-HD-25-150 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 13 296,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-I50-HD-32-170 ISO 7388-1 to CoroChuckâ„¢ 930R 14 202,50 inc. vat
Write Your Own Review