Sandvik Coromant C4-TRE-NA65A Manual clamping unit for Nakamura Tome machines
Next
Sandvik Coromant C4-TRE-NA55A Manual clamping unit for Nakamura Tome machines
Previous
Sandvik Coromant C4-TRE-NA55A Manual clamping unit for Nakamura Tome machines
Previous
R 39 132,20
inc. vat
In stock
SKU
6144255
Manual clamping unit for Nakamura Tome machines
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Manual clamping unit for Nakamura Tome machines
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 28mm |
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| TQ - Torque | 40Nm |
| WT - Weight Of Item | 5.67kg |
| OAL - Overall Length | 72mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 105mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| OAH - Overall Height | 84mm |
| OAW - Overall Width | 178mm |
| ORDCODE | C4-TRE-NA55A-DT |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02EN_C055N_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0400_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-01 14:21:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | R |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RA210-025O25-09M CoroMill™ 210 face milling cutterR 5 822,45 inc. vat -
Sandvik Coromant RA210-032O25-09M CoroMill™ 210 face milling cutterR 6 270,95 inc. vat -
Sandvik Coromant RA210-032O25-09H CoroMill™ 210 face milling cutterR 6 897,70 inc. vat -
Sandvik Coromant RA300-051R19-13M CoroMill™ 300 face milling cutterR 8 046,55 inc. vat -
Sandvik Coromant RA210-035M32-09H CoroMill™ 210 face milling cutterR 6 897,70 inc. vat -
Sandvik Coromant RA210-032M32-09M CoroMill™ 210 face milling cutterR 6 270,95 inc. vat
Write Your Own Review