Sandvik Coromant C4-TRI-OK60A-SS Manual clamping unit for Okuma machines
Next
Sandvik Coromant C4-TRI-NA65A-SS Manual clamping unit for Nakamura Tome machines
Previous
Sandvik Coromant C4-TRI-NA65A-SS Manual clamping unit for Nakamura Tome machines
Previous
R 28 131,30
inc. vat
In stock
SKU
6144268
Manual clamping unit for Okuma machines
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Manual clamping unit for Okuma machines
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 28mm |
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 90mm |
| TQ - Torque | 50Nm |
| WT - Weight Of Item | 6.085kg |
| OAL - Overall Length | 114mm |
| OHX - Maximum Overhang | 90mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 17.5mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 114mm |
| OAH - Overall Height | 95mm |
| OAW - Overall Width | 117.5mm |
| ORDCODE | C4-TRI-OK60A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02FN_C060N_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0400_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-01 14:21:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | R |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review