Sandvik Coromant C5-TLER-35060-3 Top Lok cutting unit for parting and grooving
Next
Sandvik Coromant C6-NF123J25-00082B CoroCut™ 1-2 cutting unit for parting and grooving
Previous
Sandvik Coromant C6-NF123J25-00082B CoroCut™ 1-2 cutting unit for parting and grooving
Previous
R 5 463,65
inc. vat
In stock
SKU
5729224
Top Lok cutting unit for parting and grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok cutting unit for parting and grooving
| CP - Coolant Pressure | 1000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 50mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 59.9948mm |
| TQ - Torque | 5Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.891kg |
| OAL - Overall Length | 89.9948mm |
| OHX - Maximum Overhang | 59.9948mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 35.0012mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 8.7376mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 4.8mm |
| W1 - Insert Width | 4.953mm |
| ORDCODE | C5-TLEL-35060-3 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 5 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:16:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CL3R_1 |
| Hand | L |
| MIID - Master Insert Identification | TLG-3189R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 3 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review