Sandvik Coromant C6-391.01-63 140A Coromant Capto™ extension adaptor
Next
Sandvik Coromant C6-391.01-63 060 Coromant Capto™ extension adaptor
Previous
Sandvik Coromant C6-391.01-63 060 Coromant Capto™ extension adaptor
Previous
R 6 190,45
inc. vat
In stock
SKU
5729438
Coromant Capto® extension adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® extension adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44mm |
| DCON - Connection Diameter | 63mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 100mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 100mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 170Nm |
| WT - Weight Of Item | 2.212kg |
| OAL - Overall Length | 138mm |
| OHX - Maximum Overhang | 100mm |
| OHN - Minimum Overhang | 100mm |
| ORDCODE | C6-391.01-63 100A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS03_C0630_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-01-20 05:05:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C8-Q32D-080-360 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 115 379,50 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-R19D-048-180 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 62 946,40 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-Q32D-080-320 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 96 915,10 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-Q32D-080-220 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 81 221,05 inc. vat -
Sandvik Coromant C10-Q40D-100-400 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 126 928,95 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-R19D-048-220 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 78 683,00 inc. vat
Write Your Own Review