Sandvik Coromant C6-ASHL-122-25HP Coromant Capto™ to rectangular shank adaptor
Next
Sandvik Coromant C6-ASHL-122-16AHP Coromant Capto™ to rectangular shank adaptor
Previous
Sandvik Coromant C6-ASHL-122-16AHP Coromant Capto™ to rectangular shank adaptor
Previous
R 10 760,55
inc. vat
In stock
SKU
7086841
Coromant Capto® to rectangular shank adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to rectangular shank adaptor
| CP - Coolant Pressure | 15000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44mm |
| DCON - Connection Diameter | 63mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 122mm |
| WT - Weight Of Item | 2.96kg |
| OAL - Overall Length | 160mm |
| OHX - Maximum Overhang | 122mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 13mm |
| HF - Functional Height | 25mm |
| LPR - Protruding Length | 122mm |
| OAH - Overall Height | 78mm |
| OAW - Overall Width | 70mm |
| RADH - Radial Body Height | 46mm |
| RADW - Radial Body Width | 38mm |
| DIX - Maximum Tool Changer Interference Diameter | 100mm |
| ORDCODE | C6-ASHR-122-25HP |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_VKT01_A2525_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 6 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-05-04 11:23:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| Hand | R |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant R300-024A25L-12L CoroMill™ 300 face milling cutterR 5 132,45 inc. vat -
Sandvik Coromant R300-012B16L-07L CoroMill™ 300 face milling cutterR 3 914,60 inc. vat -
Sandvik Coromant R300-020B25L-10L CoroMill™ 300 face milling cutterR 4 349,30 inc. vat -
Sandvik Coromant R300-010A16L-05L CoroMill™ 300 face milling cutterR 3 914,60 inc. vat -
Sandvik Coromant R300-035C3-12M CoroMill™ 300 face milling cutterR 6 502,10 inc. vat -
Sandvik Coromant R300-012A16L-07L CoroMill™ 300 face milling cutterR 3 914,60 inc. vat
Write Your Own Review