Sandvik Coromant RAG123G09-32B CoroCut™ 1-2 boring bar for grooving
Next
Sandvik Coromant RAG123G06-20B CoroCut™ 1-2 boring bar for grooving
Previous
Sandvik Coromant RAG123G06-20B CoroCut™ 1-2 boring bar for grooving
Previous
R 4 548,25
inc. vat
In stock
SKU
5739653
CoroCut® 1-2 boring bar for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 boring bar for grooving
| CP - Coolant Pressure | 4000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 200mm |
| BD - Body Diameter | 25mm |
| TQ - Torque | 4Nm |
| WT - Weight Of Item | 710g |
| OAL - Overall Length | 200mm |
| OHX - Maximum Overhang | 100mm |
| LSC - Clamping Length | 100mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| DMIN - Minimum Bore Diameter | 32mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| OHN - Minimum Overhang | 35mm |
| WF - Functional Width | 19.75mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| CW - Cutting Width | 3mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 7mm |
| ORDCODE | RAG123G07-25B |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR_G2500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-08-18 15:38:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CCG2_5 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | N123G2-0300- GM |
| SSC - Insert Seat Size Code | G |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| LOCAP - Location Aid Property | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review