Sandvik Coromant C6-TLSR-45065-3 Top Lok cutting unit for parting and grooving
Next
Sandvik Coromant C6-TLSL-45065-3 Top Lok cutting unit for parting and grooving
Previous
Sandvik Coromant C6-TLSL-45065-3 Top Lok cutting unit for parting and grooving
Previous
R 6 322,70
inc. vat
In stock
SKU
5729500
Top Lok cutting unit for parting and grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok cutting unit for parting and grooving
| CP - Coolant Pressure | 1000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44mm |
| DCON - Connection Diameter | 63mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 64.9986mm |
| TQ - Torque | 5Nm |
| WT - Weight Of Item | 1.36kg |
| OAL - Overall Length | 102.9986mm |
| OHX - Maximum Overhang | 64.9986mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 45.0088mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 11.5062mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 6.35mm |
| W1 - Insert Width | 6.477mm |
| ORDCODE | C6-TLSL-45065-4 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0630_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 5 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:17:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CL4L_1 |
| Hand | L |
| MIID - Master Insert Identification | TLG-4250L |
| SSC - Insert Seat Size Code | 4 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review