Sandvik Coromant CNGA120412S01525WH 6050 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant CNGA120412S01030A 7025 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant CNGA120412S01030A 7025 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 836,05
inc. vat
In stock
SKU
5724575
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 6.6g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 19.05mm |
| RE - Corner Radius | 1.5875mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 7.925mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 17.7439mm |
| L - Cutting Edge Length | 19.3439mm |
| BN - Face Land Width | 0.25mm |
| GB - Face Land Angle | 20deg |
| ORDCODE | CNGA190616T02520 6190 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 17:03:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | C |
| SSC - Insert Seat Size Code | 19 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_CN1906_1 |
| Grade | 6190 |
| SUBSTRATE | CN |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
Write Your Own Review