Sandvik Coromant CNMG 12 04 08-XMR 4325 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant CNMG 12 04 04-XM 4325 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant CNMG 12 04 04-XM 4325 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 244,95
inc. vat
In stock
SKU
6863480
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.01kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 0.7938mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 12.0959mm |
| L - Cutting Edge Length | 12.8959mm |
| ORDCODE | CNMG 12 04 08-XF 4325 |
| CHANGEDATE | 2022-09-22 11:49:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | C |
| SSC - Insert Seat Size Code | 12 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_CN1204_1 |
| Grade | 4325 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | XF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 870-3000-30L32-8 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 14 433,65 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-3000-30LX125-5 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 12 119,85 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-3100-31L32-3 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 11 721,95 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-3000-30LX125-3 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 11 018,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-3000-30L32-5 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 12 119,85 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-3100-31L32-5 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 12 893,80 inc. vat
Write Your Own Review