Sandvik Coromant 393.CF-32 24.7 60 Cylindrical sleeve
Next
Sandvik Coromant A393.CF-32 18.7 60 Cylindrical sleeve
Previous
Sandvik Coromant A393.CF-32 18.7 60 Cylindrical sleeve
Previous
R 2 857,75
inc. vat
In stock
SKU
6766973
Cylindrical sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 19.7mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 4mm |
| BD - Body Diameter | 36mm |
| LB - Body Length | 4mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.248kg |
| OAL - Overall Length | 64mm |
| OHX - Maximum Overhang | 4mm |
| LSC - Clamping Length | 60mm |
| ORDCODE | 393.CF-32 19.7 60 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTH1_A0320_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLG_G1970_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 11:46:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant CNGA120412S01520HWH 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 574,85 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120408S01520HWH 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 574,85 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120408S01520HWG 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 574,85 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120408S02035F 7125 T-Max™ P insert for turningR 1 116,65 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120404S01525H 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 237,90 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120408S01525H 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 237,90 inc. vat
Write Your Own Review