Sandvik Coromant E25-A32-SS-080 Cylindrical shank to Coromant EH adaptor
Next
Sandvik Coromant E25-A25-SS-140 Cylindrical shank to Coromant EH adaptor
Previous
Sandvik Coromant E25-A25-SS-140 Cylindrical shank to Coromant EH adaptor
Previous
R 5 170,40
inc. vat
In stock
SKU
5733659
Cylindrical shank to Coromant EH adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank to Coromant EH adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 24.1mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 200mm |
| BD - Body Diameter | 32mm |
| LB - Body Length | 200mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 65Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 150001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.286kg |
| OAL - Overall Length | 200mm |
| OHX - Maximum Overhang | 149mm |
| LSC - Clamping Length | 154mm |
| ORDCODE | E25-A32-CS-200 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR_G3200_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SAT01_A0250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-02-09 14:01:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| LOCAP - Location Aid Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant R216-50 07 E-M 1130 CoroMill™ 216 ball nose insertR 2 302,30 inc. vat -
Sandvik Coromant R216-40 07 M-M 1130 CoroMill™ 216 ball nose insertR 1 348,95 inc. vat -
Sandvik Coromant R216-50 07 M-M 1130 CoroMill™ 216 ball nose insertR 1 798,60 inc. vat
Write Your Own Review