Sandvik Coromant C4-QC-C4-085 Coromant Capto™ extension adaptor with Quick change
Next
Sandvik Coromant HA10-QC-C6-135 HSK to Coromant Capto™ adaptor with Quick change
Previous
Sandvik Coromant HA10-QC-C6-135 HSK to Coromant Capto™ adaptor with Quick change
Previous
R 20 111,20
inc. vat
Out of stock
SKU
6883184
HSK to Coromant Capto® adaptor with Quick change
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to Coromant Capto® adaptor with Quick change
| CP - Coolant Pressure | 10000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 55mm |
| DCON - Connection Diameter | 80mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 165mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 165mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 130Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 125001/min |
| WT - Weight Of Item | 6.179kg |
| OAL - Overall Length | 215mm |
| OHX - Maximum Overhang | 165mm |
| ORDCODE | HA10-QC-C8-165 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0800_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-01-20 05:20:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review