Sandvik Coromant MB-E0625-25-09 Cylindrical shank with flat to CoroCut™ MB adaptor
Next
Sandvik Coromant L175.32-5055M Rectangular shank to cartridge adaptor
Previous
Sandvik Coromant L175.32-5055M Rectangular shank to cartridge adaptor
Previous
R 8 412,25
inc. vat
In stock
SKU
5735123
Rectangular shank to cartridge adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Rectangular shank to cartridge adaptor
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| LF - Functional Length | 210mm |
| WT - Weight Of Item | 3.682kg |
| OAL - Overall Length | 210mm |
| OHX - Maximum Overhang | 140mm |
| LSC - Clamping Length | 140mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 70mm |
| WF - Functional Width | 55mm |
| HF - Functional Height | 44mm |
| H - Shank Height | 50mm |
| LPR - Protruding Length | 210mm |
| B - Shank Width | 55mm |
| OAH - Overall Height | 55mm |
| OAW - Overall Width | 55mm |
| RADH - Radial Body Height | 44mm |
| RADW - Radial Body Width | 55mm |
| ORDCODE | L175.33-5055 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_VKT01_A5055_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CRTRW_C023L_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 13:31:00.000 |
| Hand | L |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review