Sandvik Coromant N123H1-0475-RO 1105 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N123F1-0318-RO 1125 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N123F1-0318-RO 1125 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
R 411,70
inc. vat
In stock
SKU
6198470
CoroCut® 1-2 insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3.4g |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 100deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 90deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 1.5875mm |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| CW - Cutting Width | 3.175mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 1.4mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.01mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.01mm |
| ORDCODE | N123F1-0318-RO S05F |
| CHANGEDATE | 2022-09-22 11:46:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | F |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCF1_1 |
| Grade | S05F |
| COATING | CVD TiCrN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | RO |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RA210-025O25-09M CoroMill™ 210 face milling cutterR 5 822,45 inc. vat -
Sandvik Coromant RA210-032O25-09H CoroMill™ 210 face milling cutterR 6 897,70 inc. vat -
Sandvik Coromant RA210-035M32-09H CoroMill™ 210 face milling cutterR 6 897,70 inc. vat -
Sandvik Coromant RA300-051R19-13M CoroMill™ 300 face milling cutterR 8 046,55 inc. vat -
Sandvik Coromant RA210-032O25-09M CoroMill™ 210 face milling cutterR 6 270,95 inc. vat -
Sandvik Coromant RA210-032M32-09M CoroMill™ 210 face milling cutterR 6 270,95 inc. vat
Write Your Own Review