Sandvik Coromant N123F2-0300-RM 2135 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant MAGR 3 250 1025 CoroCut™ XS insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant MAGR 3 250 1025 CoroCut™ XS insert for grooving
Previous
R 433,55
inc. vat
In stock
SKU
5735586
CoroCut® 1-2 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3.2g |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 0deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| CW - Cutting Width | 2.65mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0.09mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.13mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 19.2mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.05mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.05mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 20.05mm |
| ORDCODE | N123F2-0265-0002-GF H13A |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:06:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | F |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCF2_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | GF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review