Sandvik Coromant N123H2-0400-RO 1125 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N123H2-0400-RO 1105 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N123H2-0400-RO 1105 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
R 2 033,20
inc. vat
In stock
SKU
5736229
CoroCut® 1-2 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.008kg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 6mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.4mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.4mm |
| BN - Face Land Width | 0.1mm |
| GB - Face Land Angle | 25deg |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.05mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.05mm |
| ORDCODE | N123J1-060004S01025 7015 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:41:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | J |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCJ1_1 |
| Grade | 7015 |
| SUBSTRATE | BL |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | S |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 881-D1650L20-02 CoroDrill® 881 indexable insert drillR 7 673,95 inc. vat -
Sandvik Coromant 881-D1700L20-02 CoroDrill® 881 indexable insert drillR 7 673,95 inc. vat -
Sandvik Coromant 881-D1750L25-02 CoroDrill® 881 indexable insert drillR 8 100,60 inc. vat -
Sandvik Coromant 881-D1650L20-04 CoroDrill® 881 indexable insert drillR 9 289,70 inc. vat -
Sandvik Coromant 881-D1650L20-03 CoroDrill® 881 indexable insert drillR 8 078,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 881-D1700L20-03 CoroDrill® 881 indexable insert drillR 8 078,75 inc. vat
Write Your Own Review