Sandvik Coromant N123K2-0635-0003-GM 3115 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N151.3-600-50-7G 235 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N151.3-600-50-7G 235 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
R 572,70
inc. vat
In stock
SKU
5737038
CoroCut® 1-2 insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.01kg |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 92.5deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 0deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 6mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.8mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.8mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 23mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 3.4mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 24.52mm |
| ORDCODE | N123K2-0600-0008-TM 2135 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 11:57:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | K |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCK2_1 |
| Grade | 2135 |
| COATING | CVD TiCrN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | TM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-C6-P-06-091 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 15 828,60 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C6-P-12-107 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 14 389,95 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-P-12-188 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 14 389,95 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-P-12-138 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 13 137,60 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-P-20-231 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 15 641,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-P-20-151 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 13 763,20 inc. vat
Write Your Own Review