Sandvik Coromant N151.2-A125-30-4P H13A T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N123L2-0800-RM 3115 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N123L2-0800-RM 3115 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
R 685,40
inc. vat
In stock
SKU
5737526
CoroCut® 1-2 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 21.1g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 6.05mm |
| CW - Cutting Width | 8mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.5mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.5mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 28.4mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 29.46mm |
| ORDCODE | N123L2-0800-0005-GM 3115 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 11:52:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | L |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCL2_1 |
| Grade | 3115 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3 |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | GM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review