Sandvik Coromant N123R1-1270-0008-GM 1125 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N123R1-1200-0008-GM 1105 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N123R1-1200-0008-GM 1105 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
R 587,65
inc. vat
In stock
SKU
5906254
CoroCut® 1-2 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 31g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 13deg |
| Insert Thickness | 7.49mm |
| CW - Cutting Width | 12mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.1mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.8mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.8mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 25.35mm |
| ORDCODE | N123R1-1200-0008-GM 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 11:07:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | R |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCR1_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | GM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
Write Your Own Review