Sandvik Coromant N123T3-0200-RS 1125 CoroCut™ 3 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N123H2-0396-0002-GF 1125 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N123H2-0396-0002-GF 1125 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
R 730,25
inc. vat
In stock
SKU
5736417
CoroCut® 3 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 3 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 4.8g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 3.73mm |
| CW - Cutting Width | 0.9mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| REL - Corner Radius Left | 0mm |
| RER - Corner Radius Right | 0mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 2mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | 0mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.05mm |
| CUTDIA - Work Piece Parting Diameter Maximum | 100mm |
| ORDCODE | N123T3-0090-0000-GS 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:14:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SSC - Insert Seat Size Code | T |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CDT_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | GS |
| CEDC - Cutting Edge Count | 3 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant CNGA120416S01025H 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 237,90 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120412S02035F 7125 T-Max™ P insert for turningR 1 116,65 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120416S02035F 7125 T-Max™ P insert for turningR 1 116,65 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGM120412F-HGR 7125 T-Max™ P insert for turningR 1 339,75 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120412S01525H 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 237,90 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGX1204L025-18HXA 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 909,50 inc. vat
Write Your Own Review