Sandvik Coromant N151.2-200-20-4U 235 T-Max™ Q-Cut insert for undercutting
Next
Sandvik Coromant N151.2-200-20-4G 235 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N151.2-200-20-4G 235 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
R 346,15
inc. vat
In stock
SKU
5737173
T-Max® Q-Cut insert for undercutting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for undercutting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.7g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 1mm |
| Insert Thickness | 5.617mm |
| CW - Cutting Width | 2mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| REL - Corner Radius Left | 1mm |
| RER - Corner Radius Right | 1mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.02mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.02mm |
| ORDCODE | N151.2-200-20-4U H13A |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:20:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 20 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB2G20_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 4U |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-BB30-S-20-088 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB40-P-08-095 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 14 945,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-IB40-P-08-088 BIG-PLUS ISO to CoroChuckâ„¢ 930R 14 945,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB40-P-10-145 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 15 692,90 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB40-P-10-105 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 14 945,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-IB40-P-10-098 BIG-PLUS ISO to CoroChuckâ„¢ 930R 14 945,40 inc. vat
Write Your Own Review