Sandvik Coromant N151.2-200-5F 235 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Next
Sandvik Coromant N151.2-200-5E 1145 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Previous
Sandvik Coromant N151.2-200-5E 1145 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Previous
R 250,70
inc. vat
In stock
SKU
5736899
T-Max® Q-Cut insert for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.7g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 5.617mm |
| CW - Cutting Width | 2mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.2mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.05mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.05mm |
| ORDCODE | N151.2-200-5F 2135 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:17:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 20 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB2G20_1 |
| Grade | 2135 |
| COATING | CVD TiCrN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 5F |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D3200L40-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 048,55 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3175LX38-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 301,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3175LX38-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 338,20 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3200L40-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 338,20 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3200L40-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 301,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3200L40-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 133,00 inc. vat
Write Your Own Review