Sandvik Coromant N151.2-300-30-5G 3020 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N151.2-300-30-4P 1125 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N151.2-300-30-4P 1125 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Previous
R 274,85
inc. vat
In stock
SKU
5736819
T-Max® Q-Cut insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 1.7g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 6.787mm |
| CW - Cutting Width | 3mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.3mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.3mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| ORDCODE | N151.2-300-30-5G 235 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:17:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 30 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB2G30_1 |
| Grade | 235 |
| COATING | CVD TiCN+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 5G |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D1300L20-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 470,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1300L20-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 095,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1300L20-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 8 590,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1400C4-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 879,65 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1300L20-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 338,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1300C5-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 879,65 inc. vat
Write Your Own Review