Sandvik Coromant RG123H1-0200-0002-GS1115 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N151.2-415-30-4G 235 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N151.2-415-30-4G 235 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
R 293,25
inc. vat
In stock
SKU
5738380
T-Max® Q-Cut insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3.4g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 8.106mm |
| CW - Cutting Width | 4.15mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0.07mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.17mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.15mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.15mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| ORDCODE | N151.2-415-40-5G 235 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:28:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 40 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB2G40_1 |
| Grade | 235 |
| COATING | CVD TiCN+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 5G |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
Write Your Own Review