Sandvik Coromant RNGN120700T02520 650 T-Max™ insert for turning
Next
Sandvik Coromant RNMG 12 04 00 3210 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant RNMG 12 04 00 3210 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 616,40
inc. vat
In stock
SKU
5741241
T-Max® insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3.8g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 6.35mm |
| Insert Thickness | 7.9375mm |
| BN - Face Land Width | 0.1mm |
| GB - Face Land Angle | 20deg |
| GAN - Insert Rake Angle | 0deg |
| ORDCODE | RNGN120700T01020 670 |
| CHANGEDATE | 2022-04-06 02:47:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 1 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 12 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RN1207_1 |
| Grade | 670 |
| SUBSTRATE | CR |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C6-PDJNR-45065-15 T-Max™ P cutting unit for turningR 5 056,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-PCLNR-45065-12 T-Max™ P cutting unit for turningR 5 056,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-PDJNL-45065-15HP T-Max™ P cutting unit for turningR 7 584,25 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-PDJNL-45065-15 T-Max™ P cutting unit for turningR 5 056,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-PCRNL-35065-19 T-Max™ P cutting unit for turningR 5 056,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-PDJNL-45165-15HP T-Max™ P cutting unit for turningR 10 617,95 inc. vat
Write Your Own Review