Sandvik Coromant RS151.22-2525-25 T-Max™ Q-Cut shank tool for undercutting
Next
Sandvik Coromant RS151.22-2525-20 T-Max™ Q-Cut shank tool for undercutting
Previous
Sandvik Coromant RS151.22-2525-20 T-Max™ Q-Cut shank tool for undercutting
Previous
R 3 236,10
inc. vat
In stock
SKU
5741346
CoroCut® 1-2 shank tool for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 shank tool for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| LF - Functional Length | 150mm |
| TQ - Torque | 4.5Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.695kg |
| OAL - Overall Length | 150mm |
| OHX - Maximum Overhang | 41.1mm |
| LSC - Clamping Length | 108.9mm |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 45deg |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 45deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 29mm |
| HF - Functional Height | 25mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| H - Shank Height | 25mm |
| LPR - Protruding Length | 150mm |
| CW - Cutting Width | 4mm |
| B - Shank Width | 25mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 4mm |
| ORDCODE | RX123G04-2525B-045 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_VKT01_A2525_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-08-18 15:45:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CCG2_6 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | N123G2-0400- RM |
| SSC - Insert Seat Size Code | G |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review