Sandvik Coromant A214-30 32 070 MAS-BT 403 to ER collet chuck
Next
Sandvik Coromant 327-EH12-12-017 Coromant EH™ to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
Sandvik Coromant 327-EH12-12-017 Coromant EH™ to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
R 4 942,70
inc. vat
In stock
SKU
7559473
Coromant EH® to CoroMill® 327 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant EH® to CoroMill® 327 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 14.3mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 17mm |
| BD - Body Diameter | 14.3mm |
| LB - Body Length | 17mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 6.5Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 400001/min |
| WT - Weight Of Item | 9.12g |
| OAL - Overall Length | 30.8mm |
| OHX - Maximum Overhang | 17mm |
| ORDCODE | 327-EH12-14-017 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SAT01_A0120_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CM3271_C0140_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 15:56:00.000 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review