Sandvik Coromant 391.60A-OZ J462 Rubber collet for tap shanks
Next
Sandvik Coromant 132L-2212050-B Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
Sandvik Coromant 132L-2212050-B Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
R 3 543,15
inc. vat
In stock
SKU
5759798
Rubber collet for tap shanks
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Rubber collet for tap shanks
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 16mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 0mm |
| BD - Body Diameter | 44mm |
| WT - Weight Of Item | 0.051kg |
| OAL - Overall Length | 19mm |
| OHX - Maximum Overhang | 0mm |
| LSC - Clamping Length | 19mm |
| DCONNWS - Connection Diameter Minimum Workpiece Side | 10mm |
| DCONXWS - Connection Diameter Maximum Workpiece Side | 16mm |
| ORDCODE | 391.60A-OZ J461 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTRFX_C0440_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLTRFX_G1600_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 50 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 21:07:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review