Sandvik Coromant 393.14-11 0500 ER collet ER collet
Next
Sandvik Coromant 393.14-11 0400 ER collet ER collet
Previous
Sandvik Coromant 393.14-11 0400 ER collet ER collet
Previous
R 759,00
inc. vat
In stock
SKU
5760460
ER collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet
| CP - Coolant Pressure | 30000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 11mm |
| DCON - Connection Diameter | 11.4mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 6.3mm |
| BD - Body Diameter | 11.4mm |
| WT - Weight Of Item | 0.009kg |
| OAL - Overall Length | 18mm |
| OHX - Maximum Overhang | 6.3mm |
| LSC - Clamping Length | 18mm |
| DCONNWS - Connection Diameter Minimum Workpiece Side | 4mm |
| DCONXWS - Connection Diameter Maximum Workpiece Side | 4.5mm |
| ORDCODE | 393.14-11 0450 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERB_C0110_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLER1_F4500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 03:36:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
Write Your Own Review