Sandvik Coromant 393.14-32 D180X145 ER collet for tap shank
Next
Sandvik Coromant 393.14-32 D140X110 ER collet for tap shank
Previous
Sandvik Coromant 393.14-32 D140X110 ER collet for tap shank
Previous
R 2 482,85
inc. vat
In stock
SKU
7559447
ER collet for tap shank
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet for tap shank
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 32mm |
| DCON - Connection Diameter | 16mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 9.1mm |
| BD - Body Diameter | 33mm |
| WT - Weight Of Item | 0.125kg |
| OAL - Overall Length | 40mm |
| OHX - Maximum Overhang | 9.1mm |
| WSC - Clamping Width | 12mm |
| ORDCODE | 393.14-32 D160X120 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERBT_C0320_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLTDIN_G1600_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 15:56:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant PVJNR 3225P 16HP T-Max™ P shank tool for turningR 5 247,45 inc. vat -
Sandvik Coromant PWLNL 2020K 08HP T-Max™ P shank tool for turningR 3 776,60 inc. vat -
Sandvik Coromant PWLNR 2020K 08HP T-Max™ P shank tool for turningR 3 776,60 inc. vat -
Sandvik Coromant PWLNR 2525M 08HP T-Max™ P shank tool for turningR 3 987,05 inc. vat -
Sandvik Coromant PWLNL 2525M 08HP T-Max™ P shank tool for turningR 3 987,05 inc. vat -
Sandvik Coromant PVJNR 2525M 16HP T-Max™ P shank tool for turningR 4 792,05 inc. vat
Write Your Own Review