Sandvik Coromant 393.CF-12 08 40 Cylindrical sleeve
Next
Sandvik Coromant 393.CGS-06 03 27 Cylindrical sleeve
Previous
Sandvik Coromant 393.CGS-06 03 27 Cylindrical sleeve
Previous
R 2 504,70
inc. vat
In stock
SKU
6766859
Cylindrical sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 6mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 4mm |
| BD - Body Diameter | 16mm |
| LB - Body Length | 4mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.033kg |
| OAL - Overall Length | 44mm |
| OHX - Maximum Overhang | 4mm |
| LSC - Clamping Length | 40mm |
| ORDCODE | 393.CF-12 06 40 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTH1_A0120_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLG_F6000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 11:46:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant A32T-SVUBR 16 CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 4 274,55 inc. vat
Write Your Own Review