Sandvik Coromant 393.CF-12 06 40 Cylindrical sleeve
Next
Sandvik Coromant 393.14-08 0400 ER collet ER collet
Previous
Sandvik Coromant 393.14-08 0400 ER collet ER collet
Previous
R 2 504,70
inc. vat
In stock
SKU
6531436
Cylindrical sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 3mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 3mm |
| BD - Body Diameter | 9mm |
| LB - Body Length | 3mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.012kg |
| OAL - Overall Length | 30mm |
| OHX - Maximum Overhang | 3mm |
| LSC - Clamping Length | 27mm |
| ORDCODE | 393.CGS-06 03 27 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTH1_A0060_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLG_F3000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 09:40:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review