Sandvik Coromant 416.2-L40-50 Eccentric sleeve
Next
Sandvik Coromant 416.2-L25-32 Eccentric sleeve
Previous
Sandvik Coromant 416.2-L25-32 Eccentric sleeve
Previous
R 5 050,80
inc. vat
In stock
SKU
5761117
Eccentric sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Eccentric sleeve
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 2.5mm |
| BD - Body Diameter | 50mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.238kg |
| OAL - Overall Length | 75mm |
| OHX - Maximum Overhang | 2.5mm |
| LSC - Clamping Length | 70mm |
| H - Shank Height | 38mm |
| ADJLN - Minimum Adjustment Limit | -0.05mm |
| ADJLX - Maximum Adjustment Limit | 0.15mm |
| ORDCODE | 416.2-L32-40 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLISO_G4000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISO_G3200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 02:10:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D2000L25-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 491,10 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2100L25-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 8 300,70 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2100L25-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 884,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2100L25-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 545,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2000C6-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 067,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2100L25-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 375,30 inc. vat
Write Your Own Review