Sandvik Coromant 393.15-16 03 ER collet ER collet
Next
Sandvik Coromant 416.2-L32-40 Eccentric sleeve
Previous
Sandvik Coromant 416.2-L32-40 Eccentric sleeve
Previous
R 5 827,05
inc. vat
In stock
SKU
5761119
Eccentric sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Eccentric sleeve
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 2.5mm |
| BD - Body Diameter | 60mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.419kg |
| OAL - Overall Length | 85mm |
| OHX - Maximum Overhang | 2.5mm |
| LSC - Clamping Length | 80mm |
| H - Shank Height | 47.8mm |
| ADJLN - Minimum Adjustment Limit | -0.05mm |
| ADJLX - Maximum Adjustment Limit | 0.15mm |
| ORDCODE | 416.2-L40-50 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLISO_G5000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISO_G4000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 02:10:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review