Sandvik Coromant 935-VDI40-EF20-090 VDI to CoroChuckâ„¢ 935
Next
Sandvik Coromant 935-HT06-EF20-110 HSK to CoroChuckâ„¢ 935
Previous
Sandvik Coromant 935-HT06-EF20-110 HSK to CoroChuckâ„¢ 935
Previous
R 22 471,00
inc. vat
In stock
SKU
7472578
HSK to CoroChuck™ 935
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to CoroChuck™ 935
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 130mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 130mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 10Nm |
| WT - Weight Of Item | 2.557kg |
| OAL - Overall Length | 161.9mm |
| OHX - Maximum Overhang | 130mm |
| LSC - Clamping Length | 100mm |
| ORDCODE | 935-HT06-EF25-130 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK07_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLH_G2500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-28 10:33:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | T |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-7 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
Write Your Own Review