Sandvik Coromant A393.CLF-251056 Collet Collet
Next
Sandvik Coromant A393.CLF-321660 Collet Collet
Previous
Sandvik Coromant A393.CLF-321660 Collet Collet
Previous
R 6 728,65
inc. vat
In stock
SKU
7621269
Collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Collet
| DCON - Connection Diameter | 12.7mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 4mm |
| BD - Body Diameter | 30mm |
| LB - Body Length | 4mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.115kg |
| OAL - Overall Length | 61mm |
| OHX - Maximum Overhang | 4mm |
| LSC - Clamping Length | 56mm |
| ORDCODE | A393.CLF-250856 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTH1_A0250_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_R5000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 16:13:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant A12M-STFCR 11 CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 167,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A16R-STFCL 11 CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 190,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A12S-SVUBR 2-E CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 655,35 inc. vat -
Sandvik Coromant A12M-STFCL 11 CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 167,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A12S-STFCR 2 CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 655,35 inc. vat -
Sandvik Coromant A12S-SVUBL 2-E CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 655,35 inc. vat
Write Your Own Review