Sandvik Coromant A393.CLF-250856 Collet Collet
Next
Sandvik Coromant A393.CLF-321260 Collet Collet
Previous
Sandvik Coromant A393.CLF-321260 Collet Collet
Previous
R 7 144,95
inc. vat
In stock
SKU
7621268
Collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Collet
| DCON - Connection Diameter | 25.4mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 4mm |
| BD - Body Diameter | 36mm |
| LB - Body Length | 4mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.194kg |
| OAL - Overall Length | 65mm |
| OHX - Maximum Overhang | 4mm |
| LSC - Clamping Length | 60mm |
| ORDCODE | A393.CLF-321660 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTH1_A0320_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_S1000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 16:13:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 870-1700-17LX075-10 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 10 525,95 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-1700-17L20-10 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 10 525,95 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-1800-18L20-10 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 10 525,95 inc. vat
Write Your Own Review