Sandvik Coromant AQD-F-152Y38-M CoroMill™ QD indexable grooving & parting off cutter
Next
Sandvik Coromant AQD-F-127Y31-M CoroMill™ QD indexable grooving & parting off cutter
Previous
Sandvik Coromant AQD-F-127Y31-M CoroMill™ QD indexable grooving & parting off cutter
Previous
R 12 911,05
inc. vat
In stock
SKU
6657553
CoroMill® QD indexable grooving and parting off cutter
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® QD indexable grooving and parting off cutter
| CP - Coolant Pressure | 5000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 10mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 2.195mm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 51001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.04kg |
| OAL - Overall Length | 2.39mm |
| OHX - Maximum Overhang | 2.195mm |
| DBC - Diameter Bolt Circle | 22mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| Insert Thickness | 3.1mm |
| CW - Cutting Width | 2.39mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 22.1mm |
| DC - Cutting Diameter | 76.2mm |
| ORDCODE | AQD-FC076X10-M |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FDAC24_C0X10_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 4 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-01-17 11:18:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_NOF_1 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | QD-NF-0239-020E-PM |
| SSC - Insert Seat Size Code | F |
| CICT - Cutting Item Count | 5 |
| ZEFP - Peripheral Effective Cutting Edge Count | 5 |
| DRVCT - Drive Count | 0 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| CPDF - Cutting Pitch Differential | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C6-PDMNR-00130-15HP T-Max™ P cutting unit for turningR 10 617,95 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-PDMNL-00130-15HP T-Max™ P cutting unit for turningR 10 617,95 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-391.27-16 080 Coromant Capto™ to ISO 9766 adaptorR 6 492,90 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-PDJNR-45165-15HP T-Max™ P cutting unit for turningR 10 617,95 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-391.27-50 100 Coromant Capto™ to ISO 9766 adaptorR 6 492,90 inc. vat
Write Your Own Review