Sandvik Coromant C5-DM32-N-035 Coromant Capto™ to MDI adaptor
Next
Sandvik Coromant C4-DM32-N-042 Coromant Capto™ to MDI adaptor
Previous
Sandvik Coromant C4-DM32-N-042 Coromant Capto™ to MDI adaptor
Previous
R 7 676,25
inc. vat
In stock
SKU
7659215
Coromant Capto® to MDI adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to MDI adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 20mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 28mm |
| BD - Body Diameter | 50mm |
| LB - Body Length | 38mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 135Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 280001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.568kg |
| OAL - Overall Length | 68mm |
| OHX - Maximum Overhang | 28mm |
| ORDCODE | C5-DM20-N-028 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FLC11_A0200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 15:23:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review