Sandvik Coromant C8-DM32-N-040 Coromant Capto™ to MDI adaptor
Next
Sandvik Coromant C6-DM40-N-040 Coromant Capto™ to MDI adaptor
Previous
Sandvik Coromant C6-DM40-N-040 Coromant Capto™ to MDI adaptor
Previous
R 8 857,30
inc. vat
In stock
SKU
7659242
Coromant Capto® to MDI adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to MDI adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44mm |
| DCON - Connection Diameter | 50mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 43mm |
| BD - Body Diameter | 94.7mm |
| LB - Body Length | 57mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 250Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 200001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.7kg |
| OAL - Overall Length | 95mm |
| OHX - Maximum Overhang | 43mm |
| ORDCODE | C6-DM50-N-043 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FLC11_A0500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 15:23:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review