Sandvik Coromant DNGA150412S01530F 7135 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant DNGA110408S01530F 7135 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant DNGA110408S01530F 7135 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 1 116,65
inc. vat
In stock
SKU
7586924
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 11g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 0.8mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 2.5mm |
| L - Cutting Edge Length | 15.5038mm |
| BN - Face Land Width | 0.15mm |
| GB - Face Land Angle | 30deg |
| ORDCODE | DNGA150408S01530F 7135 |
| CHANGEDATE | 2022-09-22 10:33:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | D |
| SSC - Insert Seat Size Code | 15 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_DN1504_1 |
| Grade | 7135 |
| SUBSTRATE | BH |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant A880-D1375P38-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 375,30 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1375LX38-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 12 968,55 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1437LX38-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 249,95 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1562LX38-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 790,45 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1375P38-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 931,25 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1375LX38-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 931,25 inc. vat
Write Your Own Review