Sandvik Coromant QD-NG-0300-010E-NL H13A CoroMill™ QD insert for grooving
Next
Sandvik Coromant QD-NF-0239-010E-NL H13A CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant QD-NF-0239-010E-NL H13A CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
R 272,55
inc. vat
In stock
SKU
6917032
CoroMill® QD insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® QD insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 1.3g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 3.1mm |
| CW - Cutting Width | 2.5mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0.005mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.055mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.1mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.1mm |
| ORDCODE | QD-NF-0250-010E-NL H13A |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 19:32:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | F |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_NOF_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | NL |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review