Sandvik Coromant QD-NF-0239-020M-PM 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Next
Sandvik Coromant QD-NE-0200-020M-PM 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant QD-NE-0200-020M-PM 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
R 278,30
inc. vat
In stock
SKU
6974859
CoroMill® QD insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® QD insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 2.8g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 3.1mm |
| CW - Cutting Width | 2.5mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0.005mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.105mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| ORDCODE | QD-NF-0250-020M-PM 1130 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 20:23:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | F |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_NOF_1 |
| Grade | 1130 |
| COATING | PVD AlTiCrN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | PM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
Write Your Own Review