Sandvik Coromant QD-NH-0400-025E-KL 1020 CoroMill™ QD insert for grooving
Next
Sandvik Coromant QD-NG-0300-020E-SL S30T CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant QD-NG-0300-020E-SL S30T CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
R 366,85
inc. vat
In stock
SKU
6656942
CoroMill® QD insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® QD insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 1.4g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 3.1mm |
| CW - Cutting Width | 3mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0.005mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.055mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| ORDCODE | QD-NG-0300-020E-SM S30T |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 19:19:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | G |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_NOG_1 |
| Grade | S30T |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | SM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
Write Your Own Review