Sandvik Coromant RCKT 19 06 00-PH 4340 CoroMill™ 200 insert for milling
Next
Sandvik Coromant RCKT 16 06 M0-PM 4340 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
Sandvik Coromant RCKT 16 06 M0-PM 4340 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
R 426,65
inc. vat
In stock
SKU
7564622
CoroMill® 200 insert for milling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® 200 insert for milling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.019kg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 19.05mm |
| RE - Corner Radius | 9.525mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 6.5mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 2.79mm |
| ORDCODE | RCKT 19 06 00-PH 4330 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 21:21:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 19 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RC1906_1 |
| Grade | 4330 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | PH |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-C6-HD-25-087 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 12 086,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C8-HD-20-097 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 12 512,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-HD-25-088 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 10 509,85 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-HD-20-082 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 10 015,35 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C6-HD-20-084 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 11 511,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C6-HD-32-091 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 12 662,65 inc. vat
Write Your Own Review